Dekorasyon

Dekorasyonda Aksesuarların Kullanımı

DEKORASYONDA AKSESUARLARIN KULLANIMI

 

 

Ev dekorasyonunda neredeyse banyo hariç hemen her odada ve köşede dekorasyonu tamamlayıcı aksesuarlara ihtiyaç vardır. Bunlar tablo, biblo, abajur, vazo, çiçek, kitaplıklar, saat, avize, lambader ya da ayna olabilir. Vazo ve çiçek banyoda dahi kullanılabilir. Bu aksesuarların her biri dekorasyonda ihtiyacınız olan renk uyumunu sağlamanıza ve boşlukları doldurarak dekorasyonu tamamlamanızda önemlidir.
Salonda veya oturma odanızda koltuğunuzun arkasındaki duvara bir tablo, resim veya saat asarak ve orta sehpanızın üzerine de biblo veya dekoratif bir vazo koyarak dekoratif aksesuarları işlevsel kullanabilirsiniz. Bu aksesuarları ise aynı renk tonlarında seçerek renk uyumunu da yakalayabilirsiniz.
Salonda dekoratif raflar kullanarak duvara monte edip onların üzerinde bibloları ve resim çerçevelerini sergileyebilirsiniz.
Çalışma odanıza veya dinlenme odanıza bir duvar seçerek boydan boya kitaplık kullanarak odayı hem güzelleştirebilir hem de amacına uygun bir hale de getirebilirsiniz.
Yatak odasında ya da salonda derinlikli desenli gergi tavan uygulaması seçmeniz odayı olduğundan daha büyük gösterecek ve odada ayrı bir hava yaratacaktır.
Yatak odanızdaki baş ucunuzdaki komodinin üzerinde ya da yine baş ucunuzda duvara sabitlenmiş olan abajurları şık ve modern tarzda taşlı modelleri kullanabilirsiniz. Abajurların renkleri ile perdenizin renklerini aynı ya da benzer seçerek de odanızda renk uyumunu ve şıklığı sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu