Dekorasyon

Dar Mekanlar İçin Hayat Kurtaran Dekorasyon Önerileri

 

Hayatınızı kolaylaştıracak dar mekanlar için bir takım önerileri size sunarız. Bu sayede de yaşadığınız alanı daha büyük hale getirebilirsiniz.

Dar Mekanlar İçin Çözümler

Küçük bir alanda yaşayanlar dar mekan için hayat kurtaran dekorasyon fikirleri ile istediği alanı oluşturabilir. Geniş bir evde yaşamak pek çok kişinin hayalidir. Ancak kimi zaman bu hayale ulaşmak zor olur. Evlerin gün geçtikçe daha küçük olması da insanların evlere sığmak için ekstra önerilere ihtiyaç duymasına neden olur.

Evlerinizin bütün boşluğunu değerlendirmek, yaşama alanınızın ekstra genişlemesine olanak sağlar. Bu sayede de evlerinizde eşyalarınızı koyacak yeni yerler bulabilirsiniz.

Kitaplık Yerine Duvar Rafı Kullanın

Kitap sayınız fazla ancak ekstra kitaplık koyacak alanınız yok ise bu durumda duvar rafları imdadınıza yetişir. Duvar rafları sayesinde size fazladan alan açılmış olur. Duvarlara raflar yerleştirmek evin daha estetik bir görünüm sunmasına da yardımcı olur. Duvarların boş kalmaması dekorasyon açısından da önemlidir. Bu nedenle de küçük alan dekorasyonu içerisinde duvar rafları ekstra önemlidir.

Yataklarınızı Aynı Zamanda Dolap Yapın

Dar bir yatak odasının en önemli problemi yatağın ve kıyafet dolabının aynı anda kullanılamıyor olmasıdır. Bu durum nedeni ile de yatakların kıyafet dolabına dönüştüğü sistemlerden yararlanılır. Gündüz yatmadığınız zaman yatağınızı duvara monteli yere dik konuma getirebilirsiniz. Bu sayede de kıyafet dolabınıza dönüşen yatağınız ile geniş bir alan da oluşturabilirsiniz.

Merdivenlere Çekmece Yerleştirin

Evin içerisinde bir merdiven kullanılıyorsa; aslında çok fazla alana sahipsiniz demektir. Bu merdivenleri çekmece haline de getirebilirsiniz. Ev dekorasyonu konusunda size bu fikir yardımcı olur. Bu sayede de evinizdeki tüm fazlalıkları çekmecelere yerleştirerek, eşyalarınızı saklamayı da başarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu