Moda

Dalgalı Saç Modelleri

Düz saça sahip olanlar her daim saçının dalgalı olmasını istemiştir. Dalgalı saçlara sahip olanların favorisi de düz saçlardır. Bu yüzden dalgalı saç modelleri ve saçlara nasıl dalga kazandırılabileceği düz saçlara sahip olan bayanları daha çok ilgilendiriyor. Saçlarınızı en az yıpranacak şekilde dalgalı bir hale getirmek isterseniz saç maşası kullanmak yerine bigudi kullanmanızı öneririz.

Dalgalı Saç Modelleri
Dalgalı Saç Modelleri

Bigudi İle Saçlarınıza Yıpranmadan Dalga Kazandırın

Bigudiler artık çok daha farklı malzemeler ile üretilebiliyor. Bunların arasında yumuşak ve hafif bigudi çeşitleri de var. Özellikle dalgalı saç modelleri yönünde seçim yapmaktan hoşlanıyorsanız mutlaka bu bigudilerden edinin. Uyurken dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sizi asla rahatsız etmeyecektir. Uyandığınızda saçlarınızda daha kalıcı bukleler elde edebilirsiniz.

Dalgalı saçlara sahip olmak isteyenler örgüyü de tercih edebilir. Hatta saçlarınızı dalgalandırmak için değil örnek için de önce dalgalı yapabilirsiniz. Çünkü dalgalı saçlar örüldüğünde çok daha hacimli ve kabarık görünüyor. Dolayısıyla daha güzel bir saç örgüsü modeli elde etmek de mümkün olabiliyor. Ayrıca saçlarınızı dalgalı iken toplamanız ve topuz yapmanız da muhteşem bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Dalgalı Saç Modelleri
Dalgalı Saç Modelleri

Toplu saçlarda da dalgalar belli olsun istiyorsanız kalın bukleler elde etmeye çalışın. Bunun için kalın bigudiler ya da kalın maşalar kullanmalısınız. Fırçayı kıvırarak saçınıza fön çekmeniz ile yakalayacağınız buklelerin gün içerisinde formunu kaybedeceğini de bilmeniz lazım. Bu yüzden kalıcı dalgalar yakalayabileceğiniz yöntemler ile saçlarınızı dalgalandırın.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. En çok kullanışlı saç stili dalgalı saçtır. Her ortam da kullanabileceğiniz bir saç. Elde etmesi ise son derece kolay. Maşa ya da bigudilerden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu