Yaşam

Daha Kaliteli Bir Yaşam İçin Bunları Yapın

Hayat belki de sandığınız kadar zor ve yorucu değildir. Yaşamda yüklendiğiniz rol ve korkularınız için sandığınız kadar zorlanmayacağınız bu durumda, yaşam kalitenizi yükseltmek ve stresle başa çıkmak için aslında birkaç basit önlemi alarak yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz. Birçok ruh sağlığı uzmanı stresten uzaklaşmak için öneriler konusunda aşağıdaki temelleri oturtmanız gerektiğinde hemfikirdir.

Zarar Veren Her Şeyden Kurtulun

Belki sigara, belki şeker belki de bir insana bağımlısınızdır. Bu size zarar veriyorsa vakit kaybetmeden bu bağımlılıklardan kurtulabilirsiniz. Başkalarına uymak yerine, kendiniz için yararlı olan şeyleri yaratarak onları tercih etmek sizin seçiminizdir. Bırakın biri size sigara ikram ediyorsa kendisi içsin sizi de sürüklemesin! Siz de onunla sigara içmeye ya da sevmediğiniz bir şeyi yapmaya gitmeyin!

Minimalist Davranın

Dolaplar dolusu ayakkabı ve kıyafet, ihtiyacınızdan fazla yiyecek almaktan vazgeçin. Tüketim toplumunun sizi de tüketmesine izin vermeyin.  Sahip olduklarınızla mutlu olmanın yolunu bulabilirsiniz. Bunun için kıyafetlerinizi belki de ikinci el mağazalardan alabilir, giymediklerinizi ihtiyacı olan birilerine vererek dönüşüm yapabilirsiniz.

Hayır Demeyi Öğrenin

Hayır demeyi öğrenin. Çünkü bu hayatınızın en önemli şeyidir. Biri size istemediğiniz bir şeyi yapamaz ve siz de istemediğiniz bir şey için başkalarına uymak, itaat etmek zorunda değilsiniz. Bunun için susmayın ve farkına varın. Yaşamınızı kaliteli hale getirmek için ne istemediğinizi bilin ve hayır deyin!

Kendinizi Sevin

Kendinizi sevecek kadar bencil, sevdiklerinizi incitmeyecek kadar fedakar olun. Sizi olduğu gibi kabul etmeyen ve kalıplara sokmak isteyen kişilerden uzak durun. Çünkü şekilcilik bir insanın ne kadar boş olduğunu gösterir. Birileri takdir etmese bile siz kendinizin farkına varın ve sorunlarınızla, çillerinizle, göbeğinizle mutlu olmayı öğrenin. Tabi sağlığınız için sağlıklı beslenmeniz gerektiğini de unutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu