Dekorasyon

Çocuğunuzun Oyuncağını Siz Yapın!

 

Çocuğunuzun Oyuncağını Siz Yapın!

Hepimiz oyuncaklarda kullanılan zehirli atıklar ve plastiklerle ilgili haberler duymuşuzdur.
Çocuklarınızın bu oyuncaklarla değilde sizin elinizden çıkmış oyuncaklarla oynamasını istiyorsanız
sizin için küçük bir fikrim var!

Eğer eski bir çorap (renk seçiminde özgürsünüz), paket lastiği, düğme gibi basit birkaç malzemeniz varsa hemen işe koyulalım.

1.Adım: Öncelikle seçtiğiniz çorabın boğazlı yani uzun çorap olması gerekiyor. Babet çorap/patik
çorap gibi çorapları kullanamayız. Elinizde bulunan çorabı tam topuk kısmından kesin. Yani kullanacağımız parça ‘U’ şeklinde olmalı.

2.Adım: U şeklinde bir parça elde ettikten sonra içini pamuk ya da eski kumaşlardan doldurup tam ortasından olmayacak şekilde paket lastiği geçirin. Altta kalan kısım oyuncağımızın gövdesi üstte kalan kısım ise kafasını oluşturacak. Bunu gözönünde bulundurarak paket lastiğini orantılı bir şekilde geçirin.

3.Adım: Paket lastiğide geçirdikten sonra çorabın açık olan ucunu büzerek dikin.

4.Adım: Daha sonra üstte kalan küçük kısma yani kafa kısmına düğmelerden gözler ve dilerseniz ip ya da düğmeyle burun/ağız yapabilirsiniz.

5.Adım: Tüm bu işlemler bittikten sonra paket lastiğin görünmemesi için elinizde bulunan herhangi bir kumaştan bir parça kesip atkı gibi oyuncağınızın boynuna dolayın.

6.Adım: Koni biçiminde ya da daha sarkık bir şapka ya da isteğe bağlı olarak saç gibi görünebilecek kalın iplikler yardımıyla çorabın büzerek diktiğimiz baş kısmını gizleyebilirsiniz.

Ve işte çocuğunuz için hem sağlıklı hemde yumuşacık bir oyuncak! Dilerseniz boy sırasına uygun birkaç tane yaparak dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu