Gebelik

CİNSEL İLİLİŞKİ YOLU İLE BULAŞAN HASTALIKLAR

CİNSEL İLİŞKİ İLE BULAŞAN HASTALIKLAR

 

Cinsel ilişki yolu ,ile bulaşabilen hastalıklar dan ; en önemliler eri, bel soğukluğu AIDS, frengi, ve son yıllarda giderek artış göstermekte olan  Hepatit-B’dir. Sık partner değiştirmek, birden fazla kişi ile  düşünmeden cinsel birliktelik yaşamak bu hastalıkların bulaşmasını kolaylaştıran etkenler arasındadır. Bu hastalıkların en sinsi yanı ise;  cinsel organlar ve idrar yollarında belirti vermeleridir. Bağışıklık sistemi ve diğer organ etkilemektedir. AIDS bağışıklık sistemini Hepatit-B ise karaciğeri, bozmaktadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemenin en etkili yollarından biride cinsel hastalıkları taşıma riski yüksek olan kişiler ile ilişki de bulunmaktan kaçınmak ve ilişki a anında mutlaka kondom kullanmaktır.

    

AIDS

Kadın ya da erkek Üreme organlarında olağan dışı bir durum fark ettiğinizde uzmana görünerek tedavi yoluna gidilmelidir. Eşlerden birbirine geçeceğinden tedaviyi iki eşin birlikte olması gerekmektedir.  Cinsel yolla bulaşan ve tedavi edilmeyen hastalıkların başında gelen ve hızla yayılanAIDS hastalıklardan biridir. . AIDS hastalığı, “İngilizce karşılığı bağışıklık sistemi Yetmezliği olan kelimelerin baş harflerinden oluşmuş ve tüm dünyada bu şekilde bilinmektedir. Korumasız cinsel ilişki ile bulaşması yüksek muhtemel olan  HIV virüsü insandan insana,  çabuk bulaşan bir hastalıktır.

CİNSEL İLİŞKİ İLE BULAŞAN HASTALIKLAR

Bu hastalıktan korunmak için alınacak en etkili yöntemlerden biri cinsel  ilişki sırasında mutlaka ve mutlaka prezervatif kullanılmamasıdır. AIDS, diğer cinsel yolla bulaşan hastalıklardan farklı olduğun dan ; az öncede belirttiğimiz gibi insandan insana çabuk bulaşan ve ilerleyen  hastalıkların başında yer almaktadır. Bu nedenle eşiniz ile dahi olsa cinsel ilişki sırasında kondom kullanımını alışkanlık haline getirmelisiniz.

CİNSEL İLİŞKİ İLE BULAŞAN HASTALIKLAR
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu