Güzellik

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Bazen genetik, bazen yaşa bağlı ve bazense sık kilo alıp verme sonucunda cilt dokusunda çeşitli deformeler meydana gelir. Sonucunda ise cilt sarkması gibi estetik açıdan olumsuz görünümler ortaya çıkar. Kozmetik sektörü bu tip sorunlar için devasa bir depoya sahip olsa da, doğru ürünü bulabilmek için neredeyse bir servet ödemeniz gerekebilir. Peki ya bunun doğal birkaç yöntemi olduğunu söyleseydik… İkna olmadınız mı? O zaman gelin cilt sıkılaştırıcı bitkiler için doğanın mucizevi bahçesinde keşfe çıkalım!

Cilt Sıkılaştırma Özelliği Olan 5 Bitki

Yulaf: Cilt yüzeyinde oluşum gösterebilecek siyah nokta, akne ve lekelenmelerin hızla önüne geçilmesinde önemli bir etkinlik gösteren yulaf, aynı zamanda cildi ölü dokulardan arındırarak; sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırır.

Isırgan Otu (Yağı): Gençleşme için adeta bir iksir niteliği taşıyan ısırgan otu yağı, üç damla olacak şekilde gün aşırı sarkma görülen bölgeye uygulanabilir.

Biberiye: Nazik hareketlerle yağını kullanarak sarkma gözlenen yere masaj yaparak da etkin sonuç alabileceğiniz biberiyeyi, yemeklerinize aroma vermesi açısından da kullanırsanız; kan dolaşımını hızlandırma işlevi sayesinde cilt yapısında oluşabilecek sarkma ve kırışıklıkların önene geçmiş olursunuz.

Lavanta: Cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasında inanılmaz ölçülerde etki sağlar. “Cildimi sıkılaştırmak için ne yapmalıyım?” diye sızlananlardansanız, işe günde bir fincan lavanta çayı içerek başlayabilirsiniz.

Limon: Neredeyse her cilt probleminin giderilmesinde parmağı olan limon, ciltteki fazla yağ oranının nötrlenmesi ve cildin ölü dokulardan arınarak toparlanmasında da en büyük yardımcımız. Beslenme alışkanlıklarınızın içine dahil ederek de olumlu sonuçlar alabileceğiniz gibi; haftada bir kez bölgesel olarak da uygulayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Yöntem

  • Bir şişe maden suyu
  • Bir adet limon

İşe öncelikle limonun suyunu sıkmakla başlayın! Ardından uzun bir bardak içerisinde 200 ml maden suyu ile birleştirip iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu soda-limon karışımını bir buz kalıbına dökün ve dondurun. Her sabah küçük bir buz tanesini, cilt sarkması görülen bölge üzerine gezdirin. İşlemin her gün uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu