Güzellik

CİLT LEKELERİNE KARŞI BEYAZLATICI MASKELER

 

CİLT LEKELERİNE KARŞI BEYAZLATICI MASKELER

Ciltte belirli dönemlerde ya da sürekli olarak rastlanan cilt lekeleri yüz güzelliğinizi etkileyebilir. Cilt lekeleri,ev yapımı bitkisel maskeler ile azaltılabilir ve tedavi edilebilir. Tamamen doğal malzemelerden meydana gelen cilt lekesi karşıtı bu maskeleri evinizde 5 dakika gibi kısa bir zamanda hazırlayabilirsiniz.

Cilt Lekelerine Limon Maskesi
Limon,beyazlatıcı etkisi itibariyle cilt lekelerine karşı oldukça etkilidir.Cildinizdeki yağı temizleyerek sivilce oluşumuna neden olan etkenleri de ortadan kaldırır.

Malzemeler
4-5 damla kadar taze sıkılmış limon suyu
1 yumurtanın beyazı

Hazırlama
Beyazını ayırdığınız yumurtayı bir kasede 4-5 damla limon ile iyice karıştırınız. Önceden temizlediğiniz yüzünüze,temiz ellerinizle uygulayınız. 10-15 dakika kadar yüzünüzde dursun.Haftada 1 kez kullanabilirsiniz.
Keten Tohumu ile Cilt Lekelerine Son
Keten tohumu içerdiği maddeler ile lekelere karşı etkisinin yanı sıra,cildin yapısal bütünlüğüne de yardımcı olur.

Malzemeler
1 yemek kaşığı keten tohumu
1 bardağın 3/4 ‘ü kadar su

Hazırlama
Keten tohumunun üstüne kaynar suyu ekleyiniz. Kısık ateşte 10 dakika kadar yavaşça ısıtın. Küçük bir kâseye ise süzgeç yardımıyla keten tohumu suyunu süzerek dökün.Bu karışımın soğuması için bekleyin ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar da bekleterek bol suyla cildinizi yıkayınız. Haftada 1 kez uygulayınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu