Güzellik

CİLT BAKIMININ ÖNEMİ

CİLT BAKIMI

Cilt bakımı başta çevre kirliliği, olmak üzere sigara, kromatik ürünler  cildin nemini kaybetmesi, ve cildin hava alması önler . Zamanla cildin kuruyup  matlaşan cilt  İlerleyen yaş ile birlikte ortaya cilde elastikiyetine veren cilt alandaki kolaj en ve elastik liflerinin azalmaya başlamasıyla çıkan yüz çizgileri belirginleşmesine neden olabilir. Cilt bakımınız mutlaka  uzman doktorlar tarafından yapılmadlıdır. Cilt bakımı uygulaması ile  cltte ölü hücrelerin atılması, kan dolaşımı yeni hücre oluşumu gibi doğal işlevlerini düzenlenmesi uygulamalarında cilt  özel dezenfektanlarla temizlenerek gözenekler açılmasın sağlanır.

  

CİLT BAKIMININ FAYDALARI

Cildin doğal yağ dokusu ve dengesini korunması açısından önem taşıyan cilt bakımı genç kalmasını ve canlı görünmesini sağlar. Yaşlılık belirtileri problemi için kliniğimize başvuran  kişilere  ise; antiaging krem ve serumlar ile. Tedaviye yardımcı işlemler Dönemsel ihtiyaçlara göre her ay düzenli olarak uygulatacağınız cilt bakımı kürleri sonucunda cilt daha canlı, parlak, sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

CİLT BAKIMI

CİLT BAKIMININ PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Ciltte dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenerek koruyucu tabakanın oluşturulması açısında önem taşıyan cilt bakımı yapılması gereken uzman doktorlar eşliğinde haftalık kürler. fayda vardır. Yaşlanma ile azalan yaşamsal aktüaliteler için cildin ihtiyacı olan aktif maddelerin cilde verilmesi sonucunda cildinizin eski canlılığına kavuşması sizin sadece görsel olarak değil ruhsal olarak rahatlamanızı sağlayacaktır.Kadınlar için cildi en önemli giysisidir ve hiç bir kadın çabuk yaşlanmak istemez.

       

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu