Güzellik

Çekici ve büyük gözlere ne dersiniz?

Dış görünüş üzerinde doğrudan etkiye sahip olan gözler özellikle iri ve büyük olduğunda genellikle daha hoş bir görünüm ortaya çıkar.

Etkileyici bakışlara sahip olmanın yolu çekici gözlerden geçer. Siz de çekici ve büyük gözlere ne dersiniz? Bunun için birkaç püf noktasına dikkat etmek işe yarar sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Her kadın istenilen büyüklükte gözlere sahip değildir. Bu görüntüyü elde etmek için bazı makyaj hilelerinden yardım alınır.

Büyük gözlere sahip olmanın ilk yol beyaz göz kalemi kullanmaktır. Gözlerin daha büyük görünmesini sağlarken aynı zamanda göze derinlik kazandıran beyaz göz kalemi gözün iç kısmına sürülmelidir. Gözün dış tarafına ise siyah göz kalemi ile çerçeve yapılır. Bu şekilde yapılan göz makyajı gözleri daha çekici hale getirir.

Çekici Ve Büyük Gözler İçin Öneriler

İri ve çekici gözler için farklı ton göz farı uygulanır. Bunun için göz karını kaş kemiklerine kadar sürmek gerekir. Bu sayede gözler daha iri bir hal alacaktır. İki farklı tona sahip fondöten kullanmak gözün normalden daha büyük görünmesini sağlar. Bu püf noktasına dikkat edildiğinde istenilen görünüm elde edilebilir.

İstenilen büyüklükte gözler için kirpiklerin görünümü de önemlidir. Kirpik ne kadar kıvrık ve kalkık durursa gözler de o kadar büyük görünecektir. Bundan dolayı göz makyajına başlamadan önce kirpikleri kirpik kıvırıcı ile kıvırmak işe yarayacaktır. Rimel sürerken rimeli alt kirpiklere de uygulamak gözleri daha açık ve ön planda gösterir. Kaşlar açısından bakıldığında ise çekici ve büyük gözler için kaşların düzgün alınmış ve normal kalınlıkta olması önerilir. Çünkü kalın kaş gözü normalden daha küçük gösterir. Bu önerilere dikkat edildiğinde istenilen gözlere kavuşulabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu