Güzellik

Çatlak Dudaklarla Baş Etmek için 5 İpucu

Dudaklarını güzelleştirmek isteyen ancak bunu başaramayan kadınların aslında yapmaları gereken şeyler oldukça basittir. Bu konudaki en büyük sorunlardan bir tanesi olan çatlak dudak sorununu engellemek için öncelikli olarak yapılması gereken şey, dudakları yalamayı bırakmak. Dudakların dış yüzeyi oldukça ince olduğundan burayı sürekli ıslatmak, onların kuruyarak kabuk oluşturmasına neden olur.

Çatlak Dudaklarla Baş Etmek için 5 İpucu
Çatlak Dudaklarla Baş Etmek için 5 İpucu

Kadınların çatlak dudak görüntüsünden kurtulmak için yapmaları gereken diğer bir şey ise doğru dudak merhemini seçmek. Herkesin kullandığı ürünlerin büyük bir kısmı aslında dudağa faydadan çok zarar verir. Bunu engellemek için dudağın yapısına ve sorunlarına uygun ürünlerin kullanılması gerekiyor. Gerekli olan her şeyi yaptığı halde dudakları çatlayan kişilerin sorunları belki de demir eksikliğinden kaynaklanıyordur.

Çatlak Dudaklarla Baş Etmek için 5 İpucu
Çatlak Dudaklarla Baş Etmek için 5 İpucu

Doktor ile yapılacak görüşme sonrasında gerekli tedavi yöntemleri ile insanlar hem demir eksikliği anemisinden hem de çatlak dudak görüntüsünden kolayca kurtulmuş olacaktır. İyi bir şekilde beslenmeyen insanlarda görünen B vitamini eksikliğinin bir belirtisi de çatlak dudaklar. Gerekli besin takviyeleri ile vücutta azalan B vitamini oranında ciddi artış görülebilir.  Ayrıca ağızda ya da dudakta oluşan yaralar, uçuklar, dudağından kenardan çatlaması gibi durumlarda da dudaklarda kötü bir görüntü oluşur. Bunu engellemek için ise reçetesiz ilaçları kullanmak yerine doktora görünmeli ve doktorun vereceği ilaçları düzenli kullanmalıdır. Bu sayede de dudaklar her zaman istediği gibi güzel ve pürüzsüz bir görüntüye ulaşmış olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gerçekten faydalı bir yazı.Hemen hemen herkesin yaşadığı bu sorun önlem alınmadığında dahada ciddi hale gelebiliyor.Aslında buradaki yazıya benzer birçok örnekle ve önlem ile geçicide olsa alınan önlemler çatlak dudaklar ın daha fazla sorun haline gelmesini engelleyebilir.Bir arkadaşım bunu çok ciddiye almadı ve yaklaşık olarak 1 ay boyunca çatlak dudakla acı çekmek zorunda kaldı.Hatta ilerlemeye başlamıştı ki sonradan doktora gitti ve düzeldi.Halbuki makalede yazılan önlemler oldukça basit ve mantıklı.Verdiğiniz bilgi için teşekkürler moda kedisi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu