Moda

Cast Ajans Başvurları

aypi
AYPİ AJANS

Yabacı dilde sınıf tabaka anlamına gelen bu sözcük dilimizde de benzer anlamda kullanılır. Oyunculuk tabakası anlamında kullanılmaktadır. Yani medya sektöründeki çalışma alanlarını belirtir. Oyuncular, reklam yıldızları, sinema filmi oyuncuları, mankenler, figürasyonlar, sunucular, izleyiciler gibi kategorilere ayırıp adayları prodüksiyon şirketleri ile buluşturan şirketlere yani aracı kuruluşlara cast ajans denir.

      Cast Ajanslara Nasıl Başvuru Yapılır

Cast ajanslar kendi kurumsal anlayışlarına göre çalışmaktadır. Ajanslar online başvuru kabul edebildiği gibi bazıları politikası gereği müracaatları firmalarında kabul etmektedir. Ajanslar adaylardan bir miktar başvuru harcı almaktadır. Bu kayıt ücretidir. Kayıt ücreti dışında adayın fotoğrafları da çekilecektir. Bunlar ajansın sayfasında yayınlanarak reklam firmaları, prodüksiyon şirketleri ya da benzer kurumlarla buluşma sağlanır.

  Cast ajanslar başvuru aldıktan sonra titiz bir çalışma yürütür. Bu müracaatları sınıflandırarak yayınlar. Ajansın işi burada bitmez. Aday için görüşme talep eden bir kurum ile randevu sureti ile görüşme sağlanır. Görüşme sonucu olumlu ise Ajans işin bitimine kadar hukuksal, ekonomik ve tüm alanlarda adayın yanında olur. Aday bölüm başı ya da anlaşmanın sağlandığı şekilde ödemesini cast ajanstan alır. Bu süreçte sözleşme yapmak son derece önemlidir. Sözleşme sürecinde adayın fotoğrafı sitede yayınlanır. Aday kazandığı paranın bir bölümünü komisyon olarak ajansa verir.

Cast ajanslar oyuncu adaylarında tecrübe ve yetenek arayabilir. Reklam ve dizi film oyunculuğu için senaryo verilerek deneme çekimi yapılması istenilebilir. Çocuk oyuncular için deneme çekimi şarttır.

Tecrübe ya da oyunculuk kabiliyetiniz yoksa yinede bu sektörde yapabileceğiniz bir iş illaki vardır. Dizi veya filmde oynasam diye içinizde uhde kalmışsa figüran olarak bu arzunuzu dindirebilir hem de para kazanabilirsiniz. Bunu da yapamayacağınızı düşünüyorsanız televizyon kanallarındaki çeşitli programlara izleyici olarak katılıp para da kazanabilirsiniz. Evde beslediğiniz eğitimli bir hayvanınızı de dizi oyuncusu yapabilirsiniz.

Bu sektörün gelişmesiyle beraber ajans sayısı da 200’ü geçmiştir. Bunların bazılarına çanta ajans denilmektedir ki bir ajansa başvurunuzu yapmadan önce firmayı araştırmak yerinde bir davranış olur. Sonrasında sıkıntı yaşamazsınız. Güvenilir olan ajansların da adı kirlenmemiş olur. Cast Ajans Başvurusu için doldurabileceğiniz başvuru formu linki : http://www.aypiajans.com/Ajans-Basvuru-Formu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu