Dekorasyon

Çamaşır Makinasına Beyaz Sirke Dökünce Bakın Neler Oluyor

Çamaşır yıkamanız sırada pek çok insan lekelerden şikayet etmektedir. Çamaşır makinasına beyaz sirke dökünce bakın neler oluyor? Çamaşır yıkamanız sırasında yumuşatıcı kısmına sirke döktüğünüz zaman farklı sonuçlar alabilirsiniz.

Çamaşır yıkamak bazı zamanlarda sinir bozucu sonuçları da beraberinde getirmektedir. Bu çamaşırlar yıkandıktan hemen sonra yeni yıkanmış olan çamaşırların kokusu sizi rahatlatmaktadır. Bazıları ise çamaşırları yanlış şekilde yıkadığınız zaman dolayı çamaşırlar daha da kötü hale gelmektedir.

İnsanlar çamaşırı doğru yıkamak konusunda bilgiler aramaktadır. Genel olarak her insan kıyafetlerdeki etiketlerdeki tavsiyeye göre dereceyi ayarlamaktadır. Bazı durumlarda tavsiye edilen derece yıkamanıza rağmen kıyafetlerinizin tam olarak temizlenmemektedir.

Lekelerden Kurtulun

Lekesi çıkmayan kıyafetinizi ilk olarak soğuk suda elinizle yıkamanız gerekir. Daha sonra lekenin üstüne beyaz sirke dökün. Daha sonra ise sahip olduğunuz kıyafetlerinizi normal şekilde çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Sonucu görünce sizde şaşırabilirsiniz.

İlk Günkü Temizlik

Bazı kıyafet modelleri, materyalleri nedeniyle çabuk eksilmektedir. Yine yumuşatıcı bölümüne beyaz sirke dökerek bu modelleri ilk aldığınız duruma döndürebilirsiniz.

Kokuları Yok Eder

Eğer kıyafetleriniz üzerinden sigara ya da istenmeyen kokular çıkmaması durumunda, yumuşatıcı kısmına beyaz sirke dökebilirsiniz. Kıyafetinizde koku kalmayacaktır.

Koltukaltı Lekeleri Çıkar

Bazı zamanlarda yanlış deodorant seçimleri nedeniyle koltuk altı bölgesinde beyaz lekeler kalmaktadır. Yumuşatıcı bölümüne beyaz sirke dökün ve sonucu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Tüylerden Kurtulun

Bazen çamaşır modellerini yıkadığımız zaman evde kedi ya da köpek besliyorsak onların tüylerinin hala kıyafetlerimizde kaldığını görebilirsiniz. Bu konuda yine beyaz sirke kullanabilirsiniz.

Deterjan Kalıntılarını Yok Eder

Bazı durumlarda çamaşırlarımızı yıkadıktan hemen sonra çamaşırların üstünde deterjan izi kalmaktadır. Bu durumu çözmek için yumuşatıcı kısmına yarım su bardağı beyaz sirke dökebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu