Moda

Büyük Bedenler İçin Stil Tavsiyeleri

Kim demiş şişmanlar şık olmaz diye? Elbette ki doğru giyinmenin bedeni yoktur, zevk sahibi olmak herkesin bilmeyeceği bir şeydir.

Kilolu, şişman ya da obez olan kişilerin güzel giyinmediği algısı aslında son derece yanlış! Giyim bir zevk işidir ve ideal kilosunda olan insanlar dahi şık olmayı başaramayabilirler. Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli şey büyük bedenler için stil tavsiyeleri konusunda bilinçli olmaktır.

Kum Saatine Yaklaşma Detayları

İdeal vücut şekli olan kum saatine yakın bir şekle girmesi gereken kilolu gövdeler için en önemli detay iyi bir terzilikle dikilmiş ürünler olacaktır. Mesela kalçanız büyükse bol etek, dar üst giyinebilirsiniz. Bir korse giyinerek daha şekilli bir bedene sahip olabilirsiniz. Özellikle beliniz ve basenlerinizin incelmesi konusunda bu korseler işinize yarayacaktır.

Desenler ve Baskılar

Desenli kumaşlar daha geniş gösterir. Bu yüzden gizlemek istediğiniz yerleri düz renklerle, ince olan kısımlarınızı ise desenli kumaşlarla tercih edebilirsiniz. Doğru iç çamaşırı seçimiyle vücudunuzu daha şekilli bir hale getirmekle birlikte büyük bedenlerde şıklık seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Bol Kıyafetlerden Kaçının

Sanılanın aksine bol kıyafetler kilolarınızı kapatmaz daha geniş görünmenize neden olur. Bu yüzden bol kıyafet giymekten kaçınmalısınız. Daha çok dar giyinin ve siyah renklerin içinde kaybolmayın. Bazen çizgili kıyafetler daha ince görünmenize yardımcı olur. Bu durumda gardırop yardımı alabilirsiniz.

Renklerin KullanımıBüyük Bedenler İçin Stil Tavsiyeleri

Kıyafetlerinizde koyu renkleri canlı renklerle patlatmanız gerekir. Bu şekilde şık kombinler yaratabilirsiniz. Önemli olan size neyin yakıştığını çok iyi bilerek hareket etmektir. Bu yüzden renk seçiminizden kıyafet modeli seçiminize kadar her detayda tarzınızı yansıtıyor olmalısınız. Size uygun olmayan bir tarzı benimsemişseniz zaten ne giyinseniz olmayacaktır. En iyi çözümü bulmak için bir stil danışmanı desteği alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu