Güzellik

BOTOKS

BOTOKS

Botoks yani Botulinum toksini adlı bakteriden elde edilen bir toksit olan, sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınıcını önleyip, sinirler ile sinirlerin ulaştığı kaslar arasındaki iletişimi önleyerek etkisini gösterir. Tıpta birçok alanda yararlanılan Botoks , Aşırı terleme ve şikayeti olan kişilere uygulandığında şikayetlerinde azalma sağlar. Toz halinde olan ve sulandırılarak kullanılan botoks enjeksiyon şeklinde uygulanır. Estetik olarak kırışıklık tedavisinde 3 – 4 ay gibi bir zaman, içerisinde terlemenin tedavisinde ise 6 ile 8 ay sürebilmektedir.

BOTOKS ETKİLERİ

Kliniğimizde kişinin kendi yağ dokusu veya hyaluronik asit gibi dolgu maddelerini kullanmakta olduğumuz için dudakları kalınlaştırıp yüzü şişirmediğinde kişiyi ruhsuz göstermez. Özellikle sert ve asabi bir görüntüsü olanlar varsa botoks size ilaç gibi gelecektir. Sadece estetik amaçlı yapılan bir uygulama olan botoks düzenli aralıklarla yapıldığında yaşlanmayı geciktirdiği gösterilmiştir. Kaşlarının düşük olduğunu düşünenlere küçük bir hatırlatma botoks kaşları kaldırmaktan çok kaşlara yay şekli vermek için tercih edilir.

BOTOKS HAKKINDA

Botoks, yöntem olarak medikal çözüm yerine uygulamanın yapıldığı problemli bölgede iyileşmenin yanı sıra estetik açıdan düzgün bir görünüme sahip olunması sağlamaktadır. Bu uygulama sayesinde yazımında başında belirttiğimiz gibi; ile kırışıklıklarınızı azaltabilir hatta yok edebilir ve tekrar kırışık ve çizgiler oluşmasını önleyebilirsiniz.  Siz de botoks hakkındaki bilgi almak istiyorsanız  mutlaka kliniğimize gelerek   uzman doktorlarımıza müracaat edebilirsiniz  Bu Plastik Cerrah ya da Dermatoloji uzmanlarımız tarafında  yapılan botoks uygulamaları hakkındaki tüm bilgileri ve yine konu ile ilgili akla gelen her türlü soruyu doktorlarımıza sorabilirsiniz.

                  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu