Dekorasyon

BODUR AKDENİZ PALMİYESİ, TAM DA BAHÇENİZE GÖRE

BODUR AKDENİZ PALMİYESİ, TAM DA BAHÇENİZE GÖRE

Bahçenizi yeni baştan yaratmaya yada artık farklı ve ilgi çekici bir hava katmaya karar verdiyseniz, o halde gözden geçirmeniz gereken pek çok detay bulunuyor. Bu detaylardan birisi ve olmazsa olmaz diyebileceğimiz ise bahçe mobilyaları ve de hiç şüphesiz ki bahçe içerisinde yada kenarlarında tercih edebileceğiniz bitkiler olmaktadır. Burada özellikle bahçe içi ve dışı olarak kullanılabilecek bitki türlerini de ayrıca büyük ve küçük bir sınıf doğrultusunda ele alabiliriz. Bu sayede yeni bir bahçe yaratmak isteyen yada bahçesini değiştirmeye karar vermiş olan kişiler için daha açıklayıcı ve anlaşılır bir bilgilendirme olur.

BODUR AKDENİZ PALMİYESİ, TAM DA BAHÇENİZE GÖRE

Bahçe içi yada dışı süs bitkisi tercih etmek 
Burada özellikle boyut farkını ele almak gerekir. Örnek vermek gerekirse; bodur Akdeniz palmiyesi, boy olarak ufak ve de adından da anlaşıldığı üzere bodur bir palmiye olarak daha çok dış ve bahçelerin kenarlarında tercih edilebilirken, küçük bir bahçe içerisinde tercih edilmesi ise yine o bahçenin türü ve kullanılış amacına göre değişim gösterir. Özellikle yansıttığı hava ve bahçenizin ilgi çekici bir görünüm kazanmasını sağlayacak olan, adeta bir palmiye görünümündeki, Ege ve Akdenize özel bir bitki olan Akdeniz palmiyesi, bahçeniz için en ideal doğal görünümlü süs bitkisi seçeneklerinden birisidir.

BODUR AKDENİZ PALMİYESİ, TAM DA BAHÇENİZE GÖRE

Neden Akdeniz palmiyesi? 
Bodur Akdeniz palmiyesini bahçenizde tercih etmenizi gerektirecek en önemli özelliklerden birisi, bu bitkinin bahçenizde yansıtacağı tropikal havadır. Bu hiç kuşkusuz ki farklı ve ilgi çekici bir havanın yaratılmasında en çok istenilen bahçe dekorasyon türlerinden birisidir. En önemli özelliklerden bir diğeri ise bu bitkilerin bakımının son derece basit olmasıdır. Çeşitli iklim şartlarına dayanıklılık gösterdiği gibi, özellikle soğuk havalarda pek çok bitkinin olumsuz etkilenmesine karşın, bodur Akdeniz palmiyesi ise soğuğa karşı dayanıklıdır. Bu nedenle dayanıklılık, yetiştirmesi kolay ve de tropikal bir görünüm kazandıran özellikleri ile uygun bir şekilde tercih edebileceğiniz bahçe mobilyaları sayesinde, bahçenizde ilgi çekici bir dekoratif düzen oluşturabilirsiniz. Her ne kadar bodur olarak nitelendirilse de, yüksek boy ve daha geniş alan kaplayan ağaç modellerini bulmanız da mümkündür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu