Anne-Bebek

Bebeklerin İlk Üç Aylıkken Biberonu Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin İlk Üç Aylıkken Biberonu Nasıl Olmalıdır? Bebeklerin besin ihtiyacı doğumundan bu yana değişiklik göstermektedir. Özelikle ilk üç aylıkken besin ihtiyacı bakımından biberonlarına dikkat edilmesi gerekir.

Bebeklerin İlk Üç Aylıkken Biberonu Nasıl Olmalıdır? Biberonlar besin ihtiyacı bakımından bebekler için en önemli araçlardan biridir. Biberonlar sayesinde bebeğe süt, su, bebek maması gibi gıdalar kolay bir şekilde verilebilir. Bu nedenle bebek biberonunun önemi bir hayli büyüktür aynı zamanda bebek biberonu sayesinde meyve gibi ezilmiş gıdalarda kolay bir şekilde verebilir. Bebeğin sağlığı için önemli olan besin kaynağını bu yolla elde edebilirsiniz.

Bebeklerin besin kaynağı üç aylık döneme girildiği zaman çokça değişiklik göstermektedir. Özellikle bu dönemde bebeğin farklı gelişimi üç aylık periyotlar halinde olduğu için üç aydan sonra yediklerinde ve içtiklerinde mutlaka değişiklik olması gerekir.

Uygun biberon ölçüsünü tespit edin

Bebek ilk 3 ayından sonra artık yenidoğan dönemini geride bırakarak fiziksel gelişiminin farklı bir dönemine girmiş bulunmaktadır. Doğal olarak da bebeğin besin ihtiyacı daha çok günlük süt veya mama tüketimi sayesinde olmaktadır.

Bu nedenle bu dönemde bebek için daha büyük ölçekli bir biberon gerekmektedir. 3 aylık bir bebek için tavsiye edilen ideal biberon boyutu da ortalama 250 ml’dir. Bu dönemde aynı zamanda Cam biberon kullanabileceğiniz gibi diğer türlü biberonları da kullanabilirsiniz.

Biberon Akış Hacmi

Bunun yanı sıra aynı zamanda biberon seçiminde bebeğinizin artan gıda ihtiyacı ile birlikte biberonun akış hacminin de daha fazla büyümesi gerekir. Bu nedenle bebek üç aylık olduktan sonra da orta akışlı emziğe geçme ihtiyacı oluşacaktır. 3 aylık bebeğin beslenmesi için daha çok orta akış emzik gerekmektedir. Bebeğin doğru akış şeklinde biberonu kullanması da bu süreçte önem taşımaktadır. Bu nedenle bebek daha çok annesinden süt emer gibi biberonla beslenme olasılığı daha çok artar.

Emzik Ucu Nasıl Olmalıdır?

Biberon kullanımında emzikler olarak daha çok silikon ve kauçuk olmak üzere iki farklı materyalden oluşmaktadır. Her iki materyal emzik ucunu da tercih edebilirsiniz. Fakat silikon uçlu biberon daha çok fayda sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu