Anne-Bebek

Bebek Bezi Değiştirmek Sandığınız Kadar Basit mi?

Bebek Bezi Değiştirmek Sandığınız Kadar Basit mi? Bebek bezi, bebeklerde tuvalet eğitimine kadar kullanılır. Peki, bebek bezi değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler neler?

Bebek Bezi Değiştirmek Sandığınız Kadar Basit mi? Bebek bezi değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler ne olacak? Bebek bezini değiştirirken rahat olmak aynı zamanda bebeğinizin de rahat olacağı şekilde hareket etmek son derece önemlidir. Bunun için direkt olarak bez değiştirirken aceleci davranmadan, sakin bir şekilde değiştirmek önemlidir. İşte sizin için aşama aşama bezin değiştirilmesi…

Ön Hazırlık

İlk olarak bebek bezinin değiştirilmesinde önemli olan sizin hazır hale gelmenizdir. Bebeğinizin altını açmadan önce mutlaka temiz bir alan yaratmaya özen gösterin. Alt değiştirme bezi kullanıyorsanız onu temiz ve rahat bir yere serin. Ayrıca değiştirecek olduğunuz temiz bezi yanınıza alın. Temizleme işlemini yapacağınız ıslak bezler de sizin çevrenizde olsun. Bebek bezi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtı neticesinde de bir cevap veriyoruz. Sizin için kullanılacak her eşyanın yakın çevrenizde olması son derece önemlidir. Sonrasında bebeğinizi yatırıp temizleme aşamasına geçebilirsiniz.

Bebeğinizin Hazırlığı

Bez değiştirme aşamasında onun kendisini güvende hissetmesi son derece önemlidir. Bebeğinizin hazırlığını en iyi şekilde yapmalısınız. Bebeğinize güvende hissettirin. Bezi değiştirirken bir elinizle bebeği tutun. Gözünüzü ondan ayırmadan, tamamen onun rahat edeceği şekilde temas etmeye özen gösterin.

Bebeğiniz size zorluk mu çıkarıyor? Eğer sürekli olarak hareket ediyorsa ve istemiyorsa, her defasında farklı bir yerde değiştirmeye çalışın. Bu sayede o anlamadan, kısa süre içinde bebek bezi değiştirmek mümkün olacaktır. Bu hazırlığı tamamlayarak, hemen bebek bezinin değiştirilmesini sağlayın.

Bebeğinize Oyalanması İçin Oyuncak Verin

Rahat bir şeklide temizliği yapmak istiyorsanız, ona oyalanması için bir oyuncak verin. Bu durumda direkt olarak o bir şeyler ile meşgulken, siz daha hızlı bir şekilde temizliği yapacaksınız. Hemen bezinin takılması ile ayağa kaldırarak onu özgürlüğe kavuşturun. Sizin sonraki süreçlerde daha rahat etmenizi sağlayacak olduğundan, hemen hızlı şekilde değiştirip onunla oyun oynayabilirsiniz.

Bebeğin altını değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler verilmiştir. Siz de hemen bu bilgiler kapsamında hızlı ve güvenli bir şekilde bezi değiştirin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu