Moda

Bacak Boyunu Uzun Göstermenin Yolları Nelerdir?

Bacak Boyunu Uzun Göstermenin Yolları Nelerdir? Bacak boyunun uzun olması pek çok kişi tarafından istenen bir durumdur fakat bazen genetik faktörler nedeniyle bacak boyu hayal edilenden daha kısa olabilir.

Bacak Boyunu Uzun Göstermenin Yolları Nelerdir? Bacak boyunu uzun göstermek için bazı püf noktalarına dikkat etmek işe yarayacaktır. Kısa boylu kadınlar için son derece önemli olan bu durum kıyafet seçimleri ya da fotoğraf ipuçları ile mümkün hale gelebilir. Bu tür durumlarda genellikle başvurulan ilk yöntem boyuna çizgili pantolonlar giymek olacaktır. Böylece oluşacak göz yanılması ile bacaklar hem uzun hem de ince görünecektir. Benzer durum üst giyim ürünleri için de geçerlidir. Üst kısımda kilo sorunu yaşayan kişiler boyuna çizgili tişört, bluz, gömlek gibi parçaları tercih edebilirler.

Bacak Boyu Nasıl Uzun Gösterilir?

Bacak boyunu uzun göstermenin püf noktaları arasında siyah etek ve pantolon tercih etmek yer alır. Genellikle siyah kişiyi her zaman daha ince ve uzun gösterir. Bu durum tüm etek ve pantolon seçimleri için geçerlidir. Özellikle boru paça pantolonlar ve diz altı etekler bu amaç için daha uygun olacaktır.

Yüksek topuklu ayakkabılar kullanmak da uzun bacak boyu için doğru seçimlerden biridir. Topuklu ayakkabılarda bacak kasları daha doğru çalışacağından bacaklar hem uzun hem de dik görünecektir. Bunun tam tersi etki yapacak olan babet, düz ya da bilekli ayakkabılardan kaçınmak gerekir. Bu tür ayakkabılar kişiyi olduğundan daha kısa bile gösterebilir.

Uzun Bacak Boyunun Sırları

Bacak boyunun uzun olmasının sırları İspanyol paça pantolonlar, yüksel bel pantolonlar, crop toplar, diz üstü çizmeler, kalem etekler, tek parça elbiseler, dar jeanler olarak ifade edilir. Özellikle yüksek bel pantolonlar son dönemlerde sıklıkla kullanılmakta olup pek çok kadını olduğundan daha uzun gösterir. Kalem etekler de özellikle topuklu ayakkabılarla birlikte kombin edildiğinde kişiyi daha ince ve uzun gösterecektir. Bu tür püf noktalarına dikkat etmek her zaman daha etkili olacaktır. Örneğin crop top kullanmak başlangıçta cazip görünse de kişinin vücut tipini bunun için uygun olması önemlidir. Aksi halde hoi bir görünüm olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu