Burçlar

Astroloji Yorumcuları

Geleceği bilme merakı her zaman için insanları motive eden bir etki yarattı. Kadim kültürlerde biliciler ve kahinler bu işi yaparlardı.

Anadolu’da o çağlarda kehanet merkezi olarak kurulmuş çok sayıda şehir ve tapınağın izleri vardır. Bunlar arasında Didim olarak bilinen Didyma ve gene Muğla Fethiye yakınlarındaki Patara antik kenti öne çıkar. Günümüzde ise bu işlevi sanki astroloji yorumcuları sürdürüyor.

Ortaçağ’da Cadı Avları

Ortaçağ’da özellikle kadınlar cadılık nedeniyle yakılıyordu. Bu durum büyücülük ve geleceği tahmin etme şeklinde ayrılmasa da bu tür kehanetlerde bulunan kişiler en ağır ceza olan yakılarak öldürülme cezasına çarptırılırdı.

Cadı kraliçe olarak nitelendirilen Anne Boleyn de muhtemelen kan uyuşmazlığı konusunda sorun yaşadığı düşüklerinde bebeklerin doğumsal anomali yaşamaları nedeniyle suçlanmış, büyücü olduğu için bebeğin bu şekilde olduğu iddia edilmişti. Yani büyücük, cadılık ve kehanet gibi konuların asırlardır gündemi meşgul ettiği biliniyordu.

Astroloji yorumcusu olan Ruglierie de Fransa’nın eli kanlı kraliçesi Catherine de Medicis’nin danışmadan hareket ettiği bi şahıstı. Yani gizli ya da açıkça tercih edilen astroloji, asırlardır insanların gizemli kaderlerine işaret edecek olayları yorumlamak için kullanılmıştır.

Günümüzde Astroloji

Zaman zaman haberlerde çıkan ünlü kahin efsanelerinden farklı olarak bu yorumcular kısa zaman dilimlerine göndermelerde bulunuyorlar.

Bu isimler arasında Dinçer Güner, Filiz Özkol, Nuray Sayarı, , Seda Turan, Egemen Türeli, Şenay Yangel, Hande Kazanova, İrem Su, Yasemin Kutsi, Seray Sever gibi simalar yer alıyor. Sözü geçen astrologların çok sayıda takipçisi var. Bu kişiler günlük, haftalık ya aylık yorumlarla gelecek hakkında önemli tarihler ve özellikler hakkında bizi bilgilendiriyor. Birçok kişi günlük ya da aylık burç yorumunu okumadan harekete geçmiyor ve önemli kararlar vermiyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu