Moda

Alışveriş İçin Stil Önerileri

 

Alışveriş tarzı içeriğinde hem şıklığı hem de rahatlığı barındıran bir tarz olarak bilinmektedir. Pek çok kadın alışverişe dilediği şekilde çıkabilmesine karşın genellikle beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olmak ve bunun için rahat kıyafetleri tercih etmek fayda sağlamaktadır. Bunun için tercih edilen parçaların başında esnek özelliğe sahip kot pantolonlar gelmektedir. Bu pantolonlar ile doğru kombin yapıldığında hem şık görünmek mümkün olmakta hem de rahatlıkla alışveriş yapılabilmektedir. Bundan dolayı pek çok kadın alışveriş yaparken alt giyim tercihini kot pantolonlardan yana kullanmaktadır. Pantolonların hangi renk tonlarında olacağı ise yapılan kombinin tarzına göre değişiklik göstermektedir.

Alışverişe Giderken Nasıl Giyinmeli?

Alışverişe giderken stil sahibi olarak görünmek isteniyorsa bu durumda öncelikle vücut tipine uygun bir pantolon tercih edilmelidir. Dar kesime sahip olan skinny kot pantolonlar üzerine giyilen gömlekler ile bel bölgesini daha belirgin hale getirmek için takılan kemer son derece stil sahibi bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Kilolu olduğunu düşünen kadınların ise üst giyim olarak yazılı ve baskılı bluzları tercih etmeleri önerilmektedir. Bu giyimin altına ayakkabı tercihi olarak ise düz babet ayakkabılar kullanılmalıdır.

Alışverişe giderken abartı makyajlardan da kaçınılmalıdır. Özellikle fondöten kullanımı denene kıyafetlerin zarar görmesine neden olacağından dolayı alışverişe çıkarken fondöten sürülmemesi önerilmektedir. Kısa saçlara sahip kişiler taç ya da saç bandı kullanabilir.

Alışveriş İçin Aksesuar Tercihi

Alışveriş için aksesuar tercih ederken rahatsız edici olmayan aksesuarlar seçilmelidir. Çanta olarak küçük çanta yerine içine eşyaların da koyulabileceği ve cüzdan, anahtar gibi malzemelerin rahatlıkla bulunabileceği büyük çantalar tercih edilmelidir. Küpe seçerken çok uzun sallantılı küpeler yerine daha kısa, sade ve şık küpeler takılmalıdır. Ayakkabı olarak ise topuklu ayakkabılar kesinlikle kullanılmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu