Teknoloji

AKK İçin İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır?

AKK İçin İndirme Zamanlama Nasıl Yapılır? Sınırlı internet kullanıcıları program resim veya video indirmeleri adil kullanım kotasından etkilenmemesi için belirli saatlerde indirme zamanlama yapmaktadır. Bu yazımızda akk için indirme zamanlama nasıl yapılır? Sorusunu ele alacağız.

AKK için indirme zamanlama nasıl yapılır sorusunu ele alacağız. Adil Kullanım Kotası sınırlı internet kullanıcılarına verilen belirli bir kota miktarıdır. Bu kotayı aşınca internet faturası yüklü miktarda gelmektedir.

AKK Nedir?

Evinizde veya iş yeriniz var olan internetlerinizin satın aldığımız internet paketlerine bağlı olarakbuna göre belirli bir kota belirlenir bu kotaya bağlı olarak internetinizin kullanabilirsiniz. Bu kotalar daha çok Adil Kullanım Kotası yani kısacası AKK olarak tanımlanmakla beraber böyle belirlenmektedir.

Adil kullanım kotasını ödediğiniz ücrete göre belirleyebilirsiniz. Ancak burada Adil Kullanım Kotası ne kadar yüksek olursa da burada çoğu kullanıcının yaşadığı sorunlardan birisi kota sınırını aşma sorunudur. Burada kota aşması durumunda problemlerin olmaması amacıyla yapacağınız indirmeleri de hesaplı ve tasarruflu bir şekilde belirli zaman dilimine göre ayarlamanız gerekir.

Özellikle gece 12 ile sabah 8 saatleri arasında yapılan indirmeler Adil Kullanım Kotası dahil olmaz bu nedenle bu saatlerde yapılan indirmeler kotadan yemeyen indirmelerdir. Yani burada çok fazla ücret ödemezsiniz.

AKK İçin İndirme Zamanlama Programı Torrent

Adil kullanım kotası indirme zamanlamasıaçısından belli saatler arasında yapılması gerekir. Bu şekilde yapılan indirme ve indirme zamanlaması açısından en güvenilir sayılan programlardan birisi de çokça kişi tarafından tercih edilen Torrent adlı uygulamadır.

Torrent uygulaması sayesinde belirli zaman dilimlerini ayarlayarak indirme işlemini de gerçekleştirdiğiniz için oldukça faydalı bir uygulama olarak görülmektedir. Torrent sayesinde yapacağınız indirme işlemlerini saat 00:00 saat 08:00 saatleri arasında yapmanız gerekmektedir. Bu saatleri otomatik olarak Torrent programında ayarlayarak hızlı bir şekilde indirme yapabilirsiniz. Torrent ile yapılan indirmeler son derece faydalı oluyor bu sayede indirme işlemi kotanızdan yemeden bu saatler arasında yapabilmesini sağlıyorsunuz. Bunun için adil kullanım kotası olan internetiniz için Torrent programını indirebilirsiniz. Aynı zamanda büyük dosyaları da bu saatler arasında indirmenizi sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu