Moda

2018 Trend Nişan Elbisesi Modası

 

Evliliğe ilk adım olan nişan için nişan elbisesi tercih etmek gelin adayları için son derece sıkıntılı bir iştir. Çünkü kadınlar en özel günlerinde hem çekici hem de rahat olmak isterler. Şık olmak için rahatsız edici elbiseler tercih etmemeye çalışırlar. Bundan dolayı seçilecek nişan elbisesinin her iki unsuru da bir arada bulundurması gerekmektedir.

Nişan elbiseleri çin modacılar her yıl birbirinden farklı modelleri gelin adaylarının beğenisine sunmaktadır. Bazı kadınlar tercihlerini kabarık olan elbiselerden yana kullanırken bazıları ise düz ve balık olan elbiseleri tercih etmektedir. Elbisenin kumaşı, deseni ve tasarımı ise giyecek olan kişinin zevkine göre değişmektedir.

Nişan Elbisesi Modelleri

Nişan elbisesi modelleri arasından seçim yaparken öncelikle nişanın yapılacağı mekân göz önünde bulundurulmalıdır. Evde aile arasında küçük bir tören şeklinde yapılan nişanlarda kabarık elbiseler tercih etmek yerine daha düz kesim kısa ya da uzun nişan elbiseleri kullanılmalıdır. Kabarık nişan elbiseleri genellikle büyük salonlarda yapılan nişanlar için uygun olmaktadır.

Nişan elbiseleri için renk tercihi yaparken ise giyecek olan kişinin ten rengine uygun renkler tercih edilmelidir. Bu senenin moda nişan elbisesi renklerine bakıldığında pudra, kırmızı ve mor renklerin daha ön plana çıktığı görülmektedir. Saflığı ve sadeliği seven bazı kadınlar ise tercihlerini beyaz renkten yana kullanmaktadır.

Nişanlık Modelleri

Bu yılın trend nişanlık modelleri incelendiğinde gelinliğe benzeyen kabarık nişan elbiseleri sıklıkla görülmektedir. Gelinlikten daha az gösterişe sahip olan bu nişan elbiseleri yeni sezonda gelin adaylarının sıklıkla tercih ettiği gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Kabarık modellerde farklı desenlerde kumaşlar ile hazırlanmış olan nişan elbisesi modası da pek çok kadın tarafından ilgi görmektedir. Bu sayede herkes kendi tarzını rahatlıkla ortaya koyabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu