Moda

2015 Zımba Modası

Yeni yıl ve yeni sezon modaları her ne kadar ünlü tasarımcıların düzenlediği kreasyonların podyumda sergilenmesi gibi algılansa da aslında dünya üzerinde net bir moda kavramı yok. Bu nedenle de herkesin ve her kesimin hatta her zevkin modası ayrı oluyor. Dünya üzerinde yüzlerce çeşit modadan herkes kendine en yakışanını ve en sevdiğini giyince bazı modalar ön plana çıkıyor.

2015 Zımba Modası
2015 Zımba Modası

Bu yılda ortaya çıkan ve marjinal modalardan biri olan zımba modası daha çok rock kültürünü, müziğini sevenlere hitap edecek cinsten. Adından edinilen ilk izlenimde olduğu gibi sert ve asi bir görünüm sergileyen zımba modası lise çağındaki gençlere, rock, metal müzik sevenlerin hoşuna gidecek tasarımlara sahip.

Zımba Desenli Gömlek ve Ceketler

Karamsar ve sert izler taşıyan zımba modasında gömlekler, ceketler, ayakkabılar, t-shortler gibi birçok kıyafetin üzerinde zımbalar ve metal dikenler bulunuyor. Gömlekler yaka kısımlarının baştan sona kadar zımbalarlar doldurulduğu, ceketlerde ise ceketin dış kısmının her tarafının zımbalar doldurulduğu kıyafetler tam anlamıyla rock rüzgarı estiriyor.

2015 Zımba Modası
2015 Zımba Modası

Çoğunlukla siyah renk, metalik renk ve paslı renkler üzerine işlenen zımba modası kendi kültürünü de oluşturuyor. Kişiyi sert ve asi gösteren bu yeni zımba modası aslında kıyafetlerle tekrardan görülmeye başlanan boncuk süslemelerinin bir uzantısı ya da sonucu. Kendine has tarzıyla farklı bir yere konumlanan zımba modası gelecek yılların modası hakkında bilgi veriyor bizlere.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu