Moda

2015 HAKİ YEŞİLİ MODASI

2015 HAKİ YEŞİLİ MODASI

Haki yeşili 2015 kış sezonundan sonra 2015 yaz sezonunda da varlığını sürdürmekte. Trend olmaya devam etmekte. Haki yeşili her parçada kullanılabilir. Fakat renklerde de kullanım değişmelidir. Yani bir esmer ile bir sarışın aynı renkte kıyafeti giyemez. Haki yeşilini de genel olarak beyaz tenli bayanlar daha iyi taşır. Esmerler ise kullanmak istiyorsa; yüzüne yakın olan yerde değil de pantolonda, çantada ayakkabıda kullanmalı. Esmer bayanlar; ceket, gömlek, bandana, bluzü haki yeşilinde tercih etmemeli.

Haki yeşilinin renkler uyumu ise önemlidir. Genel olarak siyah ile meç edilen haki yeşilini siyah ile kullanmak aslında doğru değildir. Çünkü karamsar bir hava yaratır. Koyu koyu koyu olmaz. Bir renk katmak gerekir. Her rengi siyah ile kombinlemek kolaycılıktan başka bir şey değildir. Kolaya kaçarak herkesle aynı olursunuz, peki bakın çevrenize herkes şık mı? Hayır, değil. Peki, siz nasıl herkesin yaptığı şeyi yaparak şık olabilirsiniz? Olamazsınız. Haki yeşilini bordo ile meç edin, haki yeşilini kremle meç edin, hardal sarısıyla meç edin ama siyahla meç etmeyin.

Beyaz tenli bir bayansanız hem haki yeşili, hem de bordo size çok yakışacaktır. Haki rengi biir ceket elbise yada kimanoyu tercih edebilirsiniz. Ki bu yaz trendleri arasında da hem ceket elbiseler hem de kimanolar bulunmakta. Haki yeşili ile bu parçaların birleşmesi trendi yansıtacaktır. Ama kimana ya da ceket elbisenizin altına siyah ayakkabı giyerek o müthiş parçayı hiç edersiniz. Bu parçaların altına bordo stiletto giyerek trend ve tarz olacaksınız. Sadece bordo bir ayakkabı ve kolyenizde bilekliğinizde ya da küpenizdeki küçücük bordo yeterli olacaktır renk katmakta. Çantanızı ise haki yeşili alarak yok etmenizi tavsiye ederim.

Yaratıcı olmalısınız, herşeye siyahı yapıştırmamalısınız.

Şık olmak zordur ama şıklığınızın daim olmasını dilerim. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu