Moda

2015 FULAR MODASI

2015 FULAR MODASI

Fular; hem kış hem yaz, her sezon her yaz varlığını südüren bir parça. 2015 yaz modasında da elbette yerini almakta. Fularlar adeta tamamlayıcı niteliğindedir. Zaten kıyafetler takısız pişmemiş bir hamur gibidir. Fularda bir takıdır. Yani sizin kombininizi tamamlayacağınız parçadır. Tabi, kışın kullandığınız bir fuları yazın kullanamazsınız. Kumaş farkı vardır. Kışın kullanılan fularlar daha sert kumaştanken, yaz fularlarıtül gibi kumaşlardan yapılır. Bu nedenle yaza ayrı, kışa ayrı fular almalısınız. Ve inanın kıyafetleriniz fular ile çok değişecek.

Yazın fular kullanmanın ayrıcalığı vardır. Çünkü tülden yapılmış o uçuş uçuş fular size hava katacaktır. Boyna dolanan fularlar olduğu gibi, boyna bağlanan kısa fularlarda vardır. Boyna dolanan fularları daha çok günlük kullanabilirsiniz ancak boyna bağlanacak olanları hem klasik hem günlük hem de abiye kombinlerinde kullanabilirsiniz. Tabi, fular kullanmak da her yiğidin harcı değildir. Doğru kombinlemek, kıyafete göre fular seçmek hayli zordur.

Gömleğiniz bol bir gömlekse fular kullanamazsınız ama gömleğiniz dar bir gömlek ise boyundan bağlamalı fuları belki kullanabilirsiniz. Bol bluzler ile de kombinleyemezsiniz. Fuları en iyi askılı dar bir bluz ile kombinleyebilirsiniz. Dar bir bluz, kot bir pantolon, babetler ve fular en güzel günlük kombinlerden biri olabilir. Tabi günlük kombinlerde dolama şeklinde kullanılacak fularları tecih etmelisiniz. Renk uyumu ise oldukça önemli. Kesinlikle yüzünüze yakışan bir renk olmalı. Yani fuları ten renginize göre seçmelisiniz.

Fular klasik bir kombininde tamamlayıcı parçasıdır. Misal, klasik bir ceket pantolon kombininizi boynunuza bağlayacağınız bir fular ile farklı bir hale büründürebilirsiniz.

Yine abiyelerde fular kullanarak farklı görntülere sahip olabilirsiniz. Saten kumaştan yapılmış bir fular abiyeler için en iyi tercih olacaktır. Saten bir fular bağlanmaz ancak bir broş ile bağlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Şık olmak zordur ama şıklığınızın daim olmasını dilerim. Esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu