Moda

2014-2015 Sonbahar Ceket Modası

Sezonda içimizi ısıtacak sıcak renkleri ve şıklık sağlayan tasarımları ile ünlü markaların koleksiyonlarında yer alan birbirinde özel ceket modelleri ile sonbahar şıklığını yakalamak oldukça kolay ve keyifli. Moda sektörü içinde önde gelen büyük firmaların koleksiyonlarına göz attığımızda ise bol bol kürk ve deri detaylar göze çarpmakta.

2014-2015 Sonbahar Ceket Modası
2014-2015 Sonbahar Ceket Modası

Klasik ya da spor kesimli ceket modellerinin yaka ve kol detaylarında kürk kullanımı ile çok daha şık ve ceket modelleri vitrinlerde yerlerini almaya başladı bile. Özellikle de deri ve nubuk tarzı spor ceketlerin iç astarları ve geniş yakalarında kullanılmış olan kürkler genel olarak ceketin rengi ile tonsürton geçişlerde olabildiği gibi tamamen farklı renklerde de olabilmekte.

2014-2015 Sonbahar Ceket Modası
2014-2015 Sonbahar Ceket Modası

Şık Detaylarda Ceket Modelleri

Günlük giyim tarzı içinde özellikle sonbahar kış modasında önemli bir yere ve değere sahip ceket kullanımı, öncelikle bütünsel şıklığa uyumlu ve bütünselliği tamamlayan bir tarzda olmalıdır. Uzunlu kısalı, spor ya da klasik biçimleri ile özellikle soğuk havalarda içimize ısıtacak tasarımları ile en güzel kombinleri tamamlamak üzere ceketler olmazlarsa olmazlar arasında. Yine 2014-2015 sezonu içinde spor ceket modelleri bakıldığında diğer pek çok giysi ve aksesuar türünde olduğu gibi bol bol püskül detayı kullanıldığını görüyoruz. Geçtiğimiz bir iki sezondur göz önünde olan blazer ceketlerin yanı sıra bu sezon kadife dokulu ceketlerde ise 70’li yılların esintisi ile vatkalı omuzlar kullanılmış.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu