Sağlık

1 Simit Kaç Kaloridir?

 

Sabah kahvaltısında ya da öğün arası girdiğinde simit vazgeçilmez tutkularımızdan bir tanesi olarak yer alıyor. Fakat bununla beraber madalyonun bir diğer tarafı bulunuyor. Peki, bir simit kaç kaloridir? Satın aldığınız 1 susamlı simit yaklaşık olarak 100 gramdır. 100 gram simit ise 434 kalori ( kcal ) değerinde bulunmaktadır. Simit konusunda aklınıza takılan soruları yedikten sonra değil, yemeden önce düşünmeniz gerekir.

Simit Kilo Yapar mı?

Gün içerisinde açlığınızı bastırmak için satın aldığınız bir simidi tüketerek bu işten karlı çıkacağınızı düşünmemeniz gerekir. Kilo probleminiz bulunuyorsa uymanız gereken bir beslenme alışkanlığınız, varsa ilk olarak yemeden önce düşünmeniz gerekmektedir. Peki, simit kilo yapar mı? Simidin sadece 40 gramında yaklaşık olarak 250- 300 gr. kalori enerji miktarı bulunmaktadır. Bu yüksek potansiyelli enerji yiyeceği simidin üzerinde bulunan susamdan gelmektedir. Daha çok yağlı bir yiyecek olarak bilinen susam, simidin kcal miktarını yükseltmektedir. Bu yüzden tüketimine dikkat etmeniz gerekir.

Simidin Artıları ve Eksileri

Simit yeterli oradan tüketildiği zaman son derece faydalıdır. Simidin üzerinde bulunan susam, insan dostu olarak yer almaktadır. İnsan sağlığına son derece susam üzerinde yaralı olan vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Susam tüketildiği zaman bağışıklık sistemini güçlendirir. Bununla beraber dirençli bir bedene sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Bağırsak kanserinin oluşmasını tam anlamı ile engelleyerek vücudunuzu bu tarz zararlı mikroplardan tamamen korumaktadır. Beyin ve sinir hastalıklarının tedavisi konusunda susamlı simidin etkisi yer almıştır.

Kısacası sağlığınız konusunda gün içerisinde 1 adet susamlı simit tüketmeniz önerilmektedir. Kilo probleminiz varsa ve simitten vazgeçemiyorsanız gün içerisinde 1 adet susamlı simit üzerine çıkmamanız gerekir. Dengeli ve kontrollü tükettiğiniz besinleri yakmanız durumunda bu durumun bir sorun teşkil etmeyeceğinden sizde emin olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu